Jezdecká sedla na míru

Dopřejte svému koni jen to nejlepší. 
Tak jako si necháváte šít oblek či boty na míru, i váš kůň si zalouží sedlo, které mu bude báječně pasovat.

Jak probíhá výroba sedla?

1. měření koně

Marek Zbořil osobně přijede změřit koně k vám do stáje a vyzkoušíte preferované sedlo.

2. ruční výroba sedla

Během procesu ruční výroby sedla vám můžeme bezplatně zapůjčit jedno z našich sedel.

3. napasování sedla

Hotové sedlo osobně napasuje na koně a zkusíte sedlo přímo na koni. V ceně sedla je i flisový obal.

4. radost z jízdy

Užíváte si radost z jízdy s perfektně padnoucím sedlem s doživotní zárukou na práci.

Skoková sedla

Tyto typy sedel slouží jezdcům, kteří se zabývají parkurovým sportem. Malá výška sedla a nízká kostra umožňuje dobrý kontakt mezi koněm a jezdcem, což napomáhá správnému přenosu pobídky. Sedlo má nižší hloubku posedlí, stranice posazené dopředu a vysoko položené kolenní opěrky, ty mohou být dle přání zakazníka větší, či menší velikosti.

Skokové sedlo jezdci umožní pevný sed při skoku přes překážku, k tomu také napomáhá adekvátně vykrojený přední oblouk kostry, který zamezuje při vysokých skocích poranění kohoutku na hřbetu koně. Posedlí a sedlové polštáře jsou vyrobeny ze speciální protiskluzové kůže, která je napouštěná voskem.

Skokové sedlo premium

Skokové sedlo premium se vyznačuje použitím velmi kvalitní speciální kůže HARNESS přímo z Hannoveru. Kůže HARNESS se vyznačuje tím, že je olejovaná, více přilnavá a disponuje větší oddolností vůči oděrkám a povětrnostním podmínkám. Sedlo je kontaktnější určené pro pokročilé jezdce. Umístění kolenních opěrek spolu s mělkým posedlím Vám upraví skokový sed tak, abyste si byli jisti v pevném a přitom pohodlném sedu, což je v u skokového sportu základem.

Možnost hnědého či černého provedení s barevnými komponenty.

Univerzální sedlo

Sedlo s vyšší rozsochou a hlubším posedlím slouží rekreačním jezdcům, kteří se věnují nižšímu parkurovému sportu. Díky kvalitním materiálům a dobré přilnavosti neztrácíte s koněm kontakt, tudíž je zachované pevné vedení koně. Na sedla je možné dle domluvy zakomponovat úchyty na brašny, či podocasník.

Sedlo disponuje vyměkčeným posedlím a většími opěrkami pro pohodlné dlouhé vyjížďky s pevnou oporu a stabilním sedem v sedle.

Možnost hnědého či černého provedení s barevnými komponenty.

Skokové sedlo kontaktní

Celokožené sedlo s elastickou kostrou, užší posedlí v přední části umožňuje dobré ovládání koně, nízké polštáře a opěrky umožňují dostatečný kontakt s koněm i při vysokém skákání.

Oblíbené sedlo ve sportu, měkké polstrování posedlí a protiskluzová kůže.

Možnost hnědého či černého provedení s barevnými komponenty.

Drezurní sedlo

Celokožené sedlo s elastickou kostrou, hluboké posedlí a drezurní opěrky vedou k pevnému a jistému sedu.

Speciální drezurní kostra a polštář umožňují koni maximální rozsah pohybu předních končetin.

Možnost hnědého či černého provedení s barevnými komponety.

Westernové sedlo

Celokožené, ručně zdobené sedlo s kvalitní kostrou.

Zdobení, barva a velikost dle přání zakazníka.

Na rozdíl od jiných sedel jsou ta westernová velmi specifická. Poskytují jezdci komfort, bezpečí a silnou kontrolu nad koněm. Pro koně umožňují velkou svobodu pohybu, kterou potřebují pro náročnou práci s dobytkem nebo v terénu.

Westernová sedla jsou hluboká, pohodlná a především těžká, ale díky tomu, že jsou tak veliká, jejich váha se rovnoměrně rozprostře po celém koňském hřbetu. Všechna westernová sedla prezentuje jejich ručně vyrážené zdobení. 

Dětské sedlo

Dětské sedlo pasujeme přímo pro individuální potřeby jezdce. Sedlo je postavené na uzpůsobené kostře pro stabilní a bezpečný sed dítěte. Posedlí je dělané s protiskluzovou úpravou APS. Dle výšky postavy lze zvolit kratší či delší bočnice sedla, které zajišťují maximální kontakt s koněm. Dětská sedla je možné vyrobit ve skokovém, univerzálním nebo drezurním typu. Drezurní dětské sedlo je navíc vybaveno polohovatelnými opěrkami.

Sedlo na pony

Sedlo pro pony je stavěné na uzpůsobené kostře pro pony se širokým kohoutkem a krátkými zády. Sedlové polštáře jsou šity tak, aby sedlo nesklouzávalo do stran a pony měl dostatek volného pohybu v oblasti lopatek. Na zadní rozsoše je umístěné poutko pro připevnění podocasníku, který lze objednat samostatně či přímo k sedlu. Pony sedlo je možné vybavit malým bezpečnostním madlem, které lze odepnout.